O tym, czy balkon powinien mieć zasłonięcie, czy też nie, panuje zagorzała dyskusja. Niektórzy twierdzą, że każdy balkon powinie mieć zasłonięcie, inni zaś mówią, że jest ono zbędne. Jaka będzie ostateczna odpowiedź na to pytanie? Balkon powinien mieć zasłonięcie? Czy też nie? Sprawdzamy!

Zasłonięcie balkonu – zalety

Na korzyść zasłonięcia balkonu przemawia fakt, że to najlepszy sposób na zapewnienie sobie prywatności. Dzięki temu, że balkon zasłonięcie będzie miał, zapewnimy sobie ochronę przed wzrokiem sąsiadów, co przydaje się szczególnie wtedy, gdy są oni bardzo wścibscy. To jednak nie wszystko, ponieważ osłona balkonowa stanowi również świetną barierę przeciwko złodziejom. Im mniej będą widzieli, tym większe szanse na to, że nie będą próbowali ukraść niczego z naszego balkonu. Warto również wspomnieć, że zasłonięcie balkonu daje ochronę przed deszczem, czy wiatrem, więc nawet wtedy, gdy aura nie będzie zbyt dobra, będziemy mogli spędzać czas na swoim balkonie. To jednak nie wszystko, ponieważ taka osłona daje gwarancję, że w czasie porywistego wiatru nie dojdzie do uszkodzeń na naszym balkonie, a więc nie będziemy narażeni na uszkodzenia mebli, sprzętu, czy też swoich ulubionych roślin. Nie sposób pominąć również tego, że osłony balkonowe dostępne są w wielu różnych rodzajach, więc każdy z nas ma szansę dobrać je nie tylko pod względem wielkości, ale również pod względem kolorystycznym. Dzięki temu na balkonie będziemy mogli cieszyć się taką osłoną, która będzie pasowała do całego wystroju, jak również do naszych preferencji.

balkon zasłonięcie

Zasłonięcie balkonu – wady

Choć balkon z zasłonięciem daje nam możliwość ochrony przed wścibskim okiem sąsiadów i przechodniów, to przy okazji sprawia, że sami też mamy ograniczoną widoczność. Dla osób, które lubią bacznie obserwować to, co dzieje się wokół, to może stanowić poważną przeszkodę i w takich przypadkach balkon zasłonięcie nie powinien mieć. Co niektórzy jako wadę wskazują również konieczność pokrycia kosztów z tytułu zakupu osłony na balkon. Jednak wystarczy postawić na ofertę najlepszej firmy z branży, a szybko dojdziemy do wniosku, że tego typu produkty wcale nie są drogie, a wręcz przeciwnie, możemy liczyć na dostęp do jakościowych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zasłonięcie balkonu – powinno być czy też nie?

Jak to w końcu będzie? Czy balkon zasłonięcie powinien mieć? A może to nadal strata czasu i pieniędzy? Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może trochę się rozczarować, ponieważ tego, czy balkon zasłonięcie powinien mieć, czy też nie da się stwierdzić. Na pewno jest to rozwiązanie warte uwagi, ponieważ nie dość, że daje nam ochronę przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów, to jeszcze może nas ochronić przed złodziejami, zwłaszcza jeśli na balkonie trzymamy cenne rzeczy. Warto również pamiętać, że jest to funkcjonalne rozwiązanie, które też można dostosować do swoich potrzeb i na ten temat dowiesz się więcej tutaj osłona balkonowa na wymiar. Jednak, czy sięgniemy po osłony balkonowe, to już nasza indywidualna decyzja, która powinna być zgodna z oczekiwaniami, jak również preferencjami.

Oferta: osłony na balkonmaty na balkonmaskownice na balkonosłony na taras, osłony na balustradę

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy balkon zasłonięcie powinien posiadać?
Maskownica na ogrodzenie
Materiał na zasłony na taras
Czy przyda nam się roleta na balkon w bloku?
Jak powinna wyglądać przesłona na balkon?
Dlaczego warto sięgnąć po osłony tarasowe?
Kiedy może nam się przydać osłona na płot i jak ją wybrać?
Co daje zasłona na balkonie i jakie koszty wiążą się z jej montażem?
Gdzie szukać i jak wybierać zasłony na taras zewnętrzny?
Jak urządzić balkon w bloku? Ciekawe inspiracje