Balkon to w wielu przypadkach przedłużenie mieszkania. Szczególnie w dużych miastach, może on stanowić idealną przestrzeń do odrobiny relaksu i odpoczynku. Jeszcze całkiem nie tak dawno temu, mieszkania z balkonem były uznawane za te lepsze, prestiżowe. Dziś jest to strefa, w której nie tylko rozwiesza się pranie, ale przede wszystkim odpoczywa, pijąc kawę, herbatę, czytając książkę, a także plotkując z przyjaciółmi. Nawet niewielkich rozmiarów balkon może stać się przyjemnym kącikiem. Ważne jednak jest to, aby był on w odpowiedni sposób zagospodarowany. Jeżeli zależy Ci na tym, aby w tej przestrzeni, mimo wszystko otrzymać odrobinę prywatności – osłona balkonowa będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Ochronisz się, dzięki niej przed wścibskim wzrokiem zarówno sąsiadów, jak i przechodniów. Będziesz mógł korzystać z uroków przebywania na świeżym powietrzu, a mimo tego zachowasz odrobinę intymności. Warto jednak pamiętać o tym, że montaż osłony balkonowej to wcale nie taka łatwa kwestia!

Zanim kupisz osłonę balkonową

Pierwszy krok, po podjęciu decyzji o zakupie osłony balkonowej, to oczywiście wykonanie odpowiednich pomiarów balustrady. Musisz dokładnie ją wymierzyć, aby przekonać się, jak dużą osłonę powinieneś kupić. Przede wszystkim zastanów się nad tym, czy mata ma sięgać aż do krawędzi poręczy. Ponadto weź pod uwagę to, że przy samej podłodze powinna zostać odrobina przestrzeni, tak aby zebrana na posadzce woda mogła być odprowadzana. Jeżeli chcesz, aby osłona była przewleczona pomiędzy szczebelkami Twojego balkonu, warto byś do pomiaru wykorzystał sznurek, a najlepiej kabel o grubości minimum pół centymetra. Będziesz mógł go wygodnie przewlec pomiędzy prętami, zupełnie tak jak będzie przepleciona mata. Pamiętaj, że tego typu osłonki w większości przypadków są bardzo elastyczne, zatem będziesz mógł bez trudu manewrować materiałem, aby uzyskać pożądany efekt. Montaż osłony balkonowej nie powinien zająć Ci wiele czasu, jeżeli Twoje poprzednie pomiary zostaną odpowiednio wykonane, zatem warto byś się do nich odpowiednio przyłożył.

Szybki i wygodny sposób na montaż osłony balkonowej

Na pewno zależy Ci na tym, aby szybko uporać się z zamontowaniem maty. Jednym ze skutecznych oraz szybkich sposobów jest zastosowanie opasek uciskowych. To właśnie je powinieneś przepleść przez oczka w macie, a następnie zaciskać na barierce. Warto zrobić to w taki sposób, żeby element zaciskowy znajdował się po zewnętrznej stronie balkonu. Dzięki temu nie będzie raził Cię w oczy podczas relaksu na świeżym powietrzu. Pamiętaj również o tym, aby nadmiar opaski odciąć po jej zaciśnięciu. Niektóre maty można przymocować również przy użyciu nylonowego sznurka. W niektórych sklepach możesz kupić kolorowe opaski zaciskowe, które będą znacznie lepiej się prezentowały na Twoim balkonie. Będziesz mógł je odpowiednio dobrać kolorystycznie do swoich indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są również maty wyprodukowane z naturalnych materiałów, takich jak rurki bambusowe, czy też trzcina. W tym przypadku powinieneś zwrócić uwagę na gęstość mocowań. Osłona musi być odpowiednio naciągnięta, aby nie stworzyły się na niej nieestetyczne pofałdowania.

Dodatkowe akcesoria na Twoim balkonie

Montaż osłony balkonowej to dopiero pierwszy krok, ponieważ możesz również zainwestować w dodatkowe akcesoria, które będą nie tylko pięknie wyglądały na Twoim balkonie, ale również będą bardzo praktyczne. Mogą to być, na przykład estetyczne listwy, które montuje się odpowiednio na krawędzi osłony. Zapobiegają one powstawaniu uszkodzeń na zakupionej przez Ciebie macie, dzięki czemu produkt może Ci służyć znacznie dłużej. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie możesz kupić wysokiej jakości osłonę balkonową do swojego domu, możesz odwiedzić sklep internetowy Cover-it. To właśnie tam znajdziesz wiele różnorodnych propozycji, zatem któraś na pewno przypadnie Ci do gustu.

Oferta: osłony na balkonmaty na balkonmaskownice na balkonosłony na tarasosłony na balustradę