Każdy, kto mieszka w wolnostojącym domu, bliźniaku lub szeregowcu, wie jak ważną kwestią jest zachowanie prywatności, kiedy zewsząd otaczają nas ciekawscy sąsiedzi. Zwłaszcza wtedy, gdy domy znajdują się naprawdę blisko siebie, warto zadbać o odpowiednie ogrodzenie naszego balkonu, tarasu czy ogrodu. Taśma ogrodzeniowa to jedna z możliwości, na którą warto się zdecydować. Tylko którą wybrać? Jaki kolor, rozmiar i materiał? Dla osób, które na co dzień nie zajmują się tego typu sprawami, temat może wydawać się nieco przytłaczający. Poniższy tekst powinien jednak rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc w odpowiednim wyborze, którego nie pożałujecie!

Zalety taśmy ogrodzeniowej

Wystarczy przejechać się po kilku podmiejskich osiedlach, złożonych z domków jednorodzinnych, aby zauważyć wiele różnych pomysłów dotyczących ogrodzenia tarasów i ogrodów. Często spotyka się siatki, wiklinę, ogrodzenie bambusowe, maty tarasowe, przesłony balkonowe, ale także obsadzenie granic działki drzewkami, na przykład tujami. Taśma ogrodzeniowa to również coraz częstszy wybór tych osób, którym zależy na solidnym i w pełni kryjącym zasłonięciu swojej posesji. To rozwiązanie posiada wiele zalet, wśród których najczęściej wymienia się:

·       Trwałość i solidność– polipropylen to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, jeśli chodzi o osłanianie płotu czy konstrukcji balkonowej. Takie ogrodzenie przetrwa lata, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, to nie będzie wymagało żadnych poprawek ani konserwacji przez długi czas. Będzie też się świetnie prezentować, bo w prosty sposób można taką taśmę umyć, używając mokrej ściereczki.

·       Odporność na warunki pogodowe – nawet ekstremalne wiatry czy zamiecie nie zniszczą taśmy ogrodzeniowej. Dzięki odpowiedniemu montażowi, każdy z elementów jest odpowiednio zabezpieczony klipsem, a to z kolei sprawia, że taśma ogrodzeniowa jest bardzo mocno przymocowana i praktycznie możliwa do ruszenia. Nie odkształca się ani nie odrywa. Deszcz, śnieg, mróz z bardzo niskimi temperaturami, a także promienie ultrafioletowe – nic nie jest w stanie uszkodzić naszego ogrodzenia. To również zasługa polipropylenu, który jest bardzo trwałym i solidnym materiałem. Co więcej, osłonięcie taką taśmą całego ogrodu zabezpieczy go przed nawiewaniem liści jesienią oraz śniegu zimą, dzięki czemu będziemy mieli mniej pracy z zadbaniem o naszą posesję.

·       Banalnie prosty montaż – dosłownie każdy poradzi sobie z łatwością z zamontowaniem taśmy ogrodzeniowej. Zakładanie klipsów jest intuicyjne i proste – wymaga wyłącznie wciśnięcia klipsa na pręt i założenia taśmy w boczny uchwyt. Tego rodzaju działanie sprawia, że taśma ogrodzeniowa jest zapięta solidnie i żadne działania z zewnątrz – czy to pogodowe czy fizyczne uderzenia nie są w stanie wysunąć jej z klipsa. Co ważne, zakończenia taśmy są w sprytny ukryte i dzięki temu całość wygląda schludnie, czysto i elegancko.

·       Duża dostępność rozmiarowa i kolorystyczna – tylko od nas zależy jaką taśmę zamontujemy w ogrodzie. Większość firm oferuje co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście kolorów taśmy i jeszcze więcej jej rozmiarów. Nie bez znaczenia pozostaje również wybór gramatury, która sprawi, że ogrodzenie będzie odpowiednio zaciemniające – nawet do stu procent! Na stronach internetowych wielu przedsiębiorstw dostępne są również bardzo wygodne i sensowne kalkulatory, pomagające wyliczyć jakiej dokładnie długości taśmy potrzebujemy.

·       Największą zaletą taśmy ogrodzeniowej jest jednak bez wątpienia jej funkcja zachowania prywatności na swojej posesji. Nawet jeśli lubimy swoich sąsiadów to z pewnością chcielibyśmy móc wyjść bez skrępowania w piżamie na taras czy po prostu spokojnie pobawić się z dziećmi na trawie w ogródku, bez narażania się na ciekawskiego spojrzenia. Ponadto taśma ogrodzeniowa PCV pozwala nam również na zaciemnienie poszczególnych części ogrodu, dając upragniony latem cień. To również można wykorzystać, odpoczywając na swojej posesji czy planując na niej budowę infrastruktury relaksacyjnej.

Jak wybrać firmę, od której kupimy ogrodzenie?

Na rynku jest dostępnych wiele ofert, jeśli chodzi o różnego rodzaju ogrodzenia – również taśmy polipropylenowe. W tym przypadku warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami, aby zakup był przemyślany, sensowny i przede wszystkim trafiony.

Po pierwsze: zaufajmy ekspertom. Wybierzmy taką firmę, która może pochwalić się doświadczeniem w produkcji i/lub sprzedaży taśm ogrodzeniowych. Nie zawsze oferta takiej firmy będzie najtańsza, ale kupując u profesjonalistów otrzymamy solidną taśmę i z mocnymi klipsami. A przecież na tym nam głównie zależy – aby raz zamontowane ogrodzenie trzymało się na lata w nienaruszonym stanie.

Po drugie: zaufajmy opiniom innych użytkowników. Pamiętajmy, że niezadowolony klient z pewnością podzieli się swoją frustracją w sieci. Jeśli więc wybrana przez nas firma ma same dobre oceny – nie mamy się czego obawiać.

Po trzecie: sprawdźmy zaangażowanie pracowników. Jeśli bez problemu otrzymamy poradę przed zakupem, a podczas finalizacji zapewnienie o gwarancji produktu – możemy być pewni, że mamy do czynienia z fachowcami. Będąc klientem mamy prawo wielu rzeczy na temat ogrodzeń nie wiedzieć i to rolą obsługi jest nam pomóc w odpowiednim wyborze. Kalkulatory do obliczeń rozmiaru taśmy będą w tym przypadku również bardzo pomocne.

Zróbmy to porządnie!

Wybierając ogrodzenie nie bójmy się stawiać na zdecydowane rozwiązania. Jeżeli zależy nam na trwałości – odpuśćmy sobie lepiej maty ogrodowe, siatki czy bambusa. Tego typu rozwiązania prezentują się ładnie, ale nie są trwałe i nie dają prawdziwego poczucia prywatności. Prześwitujące ogrodzenie, które odpadnie po większym wietrze będzie nas wyłącznie denerwować i nie spełni swojej ochronnej funkcji – ani przed warunkami atmosferycznymi ani niechcianymi spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Taśma ogrodzeniowa PCV łączy w sobie wszystkie zalety innych ogrodzeń i w zasadzie pozbawiona jest jakichkolwiek wad!

Oferta: osłony na balkonmaty na balkonmaskownice na balkonosłony na taras, osłony na balustradę