Nowoczesne maskownice na balkon

Maskownica na balkon - stylowy balkon, zapewniający prywatność

Maskownica na balkon to produkt, który pokocha każdy mieszkaniec miejskiego osiedla. Czasami orientujemy się, że przechodnie, osoby na przystankach czy po prostu sąsiedzi dla zabicia czasu zerkają w okna innych mieszkań. W takiej sytuacji każdy chciałby mieć własną osłonę na balkon.

Gdy nadchodzi lato, w dużych sklepach pojawiają się maskownice na balkon, które wykonane są z gałązek, bambusa lub plastikowych, półtransparentnych siatek. Nie są to wysokiej jakości produkty. Zazwyczaj służą swojemu użytkownikowi przez sezon lub dwa, po czym płowieją lub powoli zaczynają się rozpadać i kruszyć. Dodatkową wadą takich osłon jest brak zamocowania. Trzeba więc szukać sposobów na przytwierdzenie ich do balustrady. Bardzo często są więc przeplatane między szczebelkami lub ich właściciel samodzielnie wykonuje otwory, aby jakoś je przymocować.

Maskownica balkonowa, na którą warto postawić

W Cover-it każda maskownica na balkon to produkt najwyższej klasy. Stawiamy na wysoką jakość tworzywa, z którego produkowane są nasze osłony. Mowa tu nie tylko o wytrzymałości. Maskownica balkonowa z naszego asortymentu będzie posiadać piękny, żywy kolor oraz będzie odporna na promieniowanie UV, dzięki czemu będziesz dłużej cieszyć się jej piękną barwą. Dobierz kolor do wystroju mieszkania lub do koloru elewacji, co pozwoli zachować spójność z budynkiem, a Twój balkon nie będzie się rzucać w oczy. Dzięki gęstemu splotowi mata przepuszcza powietrze, ale jednocześnie chroni wnętrze balkonu przed wiatrem. Jednocześnie osłania wnętrze tarasu przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów, a Ty zyskujesz prywatność o każdej porze dnia i nocy. To sprawia, że miło jest spędzać na nim wiosenne, wakacyjne, a nawet jesienne wieczory.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar maskownicy na balkon?

Kluczem do skutecznej osłony jest dobrze dobrana maskownica. Balkon powinien więc zostać dokładnie zmierzony. Zastanów się, po której stronie balustrady będziesz chciał ją zawiesić i z tej strony zbierz wymiary. Interesuje Cię długość i szerokość całej balustrady, ponieważ dla jak najlepszych efektów, matą zakrywa się ją w całości. Gdy poznasz już docelową długość i szerokość, zapoznaj się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej wszystkie podstawowe i standardowe wymiary, wykorzystywane przez deweloperów w Polsce. Jeśli jednak na liście nie ma rozmiarów, które Cię interesują – nic straconego. Możesz zamówić maskownice balkonowe na specjalne zamówienie. Podaj nam wymiary, a my przygotujemy potrzebny produkt.

Maskownica balkonu - montaż i konserwacja

Aby maskownica balkonu spełniała swoją rolę w 100%, należy ją odpowiednio przymocować do balustrady. To dziecinnie proste. Poradzisz sobie z tym samodzielnie, choć zawsze miło jest mieć kogoś do pomocy. Dzięki temu praca przebiegnie sprawniej i bezpieczniej. Maskownice balkonowe od Cover-it posiadają specjalne przelotki, tzw. oczka kaletnicze. Każde z nich zabezpieczone jest metalową obwódką, co zapewnia jej trwałość i chroni tworzywo przed rozerwaniem np. podczas silnych podmuchów wiatru. Oczka rozmieszczone są co 50 cm, dzięki czemu maskownica może idealnie przylegać do balustrady. Do każdego zakupu dołączamy specjalne opaski zaciskowe, które Wystarczy przepleść przez otwory i przymocować do balustrady. To takie proste! Nasze maskownice balkonowe nietrudno utrzymać w czystości. Wystarczy przeciąć opaski zaciskowe i zdjąć osłonę z balkonu. Możesz umyć ją w warunkach domowych, korzystając z wanny lub prysznica. Potrzebna będzie Ci woda, delikatny detergent oraz miękka gąbka lub ściereczka. Brud nie powinien się opierać, więc nie trzeba będzie nawet szorować!

Jeśli chodzi o wysyłkę, nasze towary trafiają do klientów z całej Polski. Dlatego przywiązujemy do tego elementu zamówienia ogromną wagę. Każdą matę zwijamy w duży rulon. Dzięki temu całość nie gniecie się i zajmuje niewiele miejsca. Przygotowany w ten sposób produkt umieszczamy w trzywarstwowym kartonie, który zapobiega zabrudzeniu oraz uszkodzeniom.