Wiele osób w swoim mieszkaniu czy też pomieszczeniach przylegających posiada produkty, które przydają mu się tylko w pewnych okresach. Jest to pierwszy powód, dla którego tak ciężko jest zachować porządek i ład. Zwiększająca się ilość rzeczy powoduje, że znacznie ogranicza się ilość miejsca do codziennego funkcjonowania. Może to negatywnie odbijać się na samopoczuciu i sprawiać, że niechętnie będzie się spędzało czas w swoim domu. W takich okolicznościach rozwiązanie jest tylko jedno – konieczne jest oczyszczenie przestrzeni i każdemu elementowi znalezienie indywidualnego miejsca. Najlepszą sytuacją jest posiadanie dodatkowych przestrzeni – komórek lokatorskich, warsztatu czy też garażu. Wówczas ma się większe pole do porządkowania, a co za tym idzie nie wszystko będzie musiało znajdować się w mieszkaniu. Przykładem problematycznych produktów są opony, które przez właścicieli samochodów użytkowane są sezonowo. W okresie letnim konieczne jest wygospodarowanie miejsca na opony zimowe, a w zimę na letnie. Zawsze zatem będziemy musieli mieć stojaki na opony na jeden komplet. W związku z tym możliwe jest znalezienie miejsca, w którym nie będą one rzucać się tak bardzo w oczy. Właściciele własnego garażu z pewnością wybiorą to miejsce, ponieważ stojak na opony zmieści się tam bez problemu. Jest to opcja, która jest bardzo łatwa w użytkowaniu i raczej nikt nie powinien mieć trudności z umieszczeniem na nich opon. Stojaki na koła samochodowe powinny być dobierane zgodnie z ich wagą. Najlepiej zatem od razu zdecydować się na większą wagę, ponieważ opony zimowe mogą charakteryzować się wyższą masą.

Przechowywanie opon w ograniczonej przestrzeni

Nie każdy może pochwalić się dużym garażem czy warsztatem. W takich przypadkach wydzielenie przestrzeni na opony może okazać się znacznie trudniejsze. Nie jest to jednak niemożliwe, ponieważ na rynku pojawiają się także specjalne wieszaki na koła samochodowe, które można umieszczać na ścianie. Zaoszczędza się tym samym przestrzeń, a same koła nie są aż tak bardzo widoczne. Uchwyty na koła samochodowe muszą zostać odpowiednio wywarzone, a także mocno osadzone w ścianie. W przeciwnym przypadku może dojść do niebezpiecznych sytuacji, których wszyscy woleliby uniknąć. Wieszak na opony musi zatem w wyposażeniu posiadać specjalne bolce bądź otwory, w których zamontowany będzie hak. Druga strona to zazwyczaj pręt prosty lub zaokrąglony, na który nakłada się opony. Chcąc dodatkowo ukryć widoczność opon można wykorzystać pokrowce na opony, które prezentują się estetycznie, a także chronią same opony przed kurzeniem się czy zniszczeniami. Pokrowiec na opony jest łatwo dostępny, a często klienci otrzymują go od razu po zakupie opon. Dopasowywany jest bezpośrednio do rozmiarów opon, dzięki czemu nie ma mowy o ograniczonej przestrzeni czy też za dużym worku. Pokrowce na opony to także wynalazek, który może przydać się jeśli wybierzemy opcje wożenia ze sobą opon. Jest to wciąż praktykowane szczególnie jeśli zachodzi konieczność przewiezienia opon. Do codziennej jazdy raczej nie jest to polecane, ponieważ dodatkowe obciążenie może wpływać na zwiększenie się spalania paliwa, co nie jest raczej pożądane.

Jak przygotować opony do ich przechowywania?

Bardzo istotną kwestią przed przechowywaniem opon jest fakt jak je przygotować. Dla wielu osób jest to zagadka, na którą na szczęście posiadamy odpowiedź. Zanim stojak na opony z pokrowcem zostanie uzupełniony dobrze jest zadbać o schludny wygląd opon. Dobrze jest usunąć z nich ślady użytkowania takie jak błoto, piasek czy woda. W przeciwnym razie stojak na opony bez felg czy też sam pokrowiec może ulec pobrudzeniu się wytwarzając tym samym nieprzyjemny zapach. W tym celu dobrze jest umyć, a następnie osuszyć opony, a dopiero później znaleźć dla nich miejsce. W przypadku wyboru opcji wieszania jest to wręcz wskazane, ponieważ inaczej możemy doprowadzić do zniszczenia naszej ściany. Co do samych opon i znajdującego się w nich powietrza, to każdorazowo po wymianie konieczne jest uzupełnianie powietrza do wymaganego poziomu. Dobrze jest jednak przed demontażem również to wykonać, aby po założeniu ponownym możliwe i bezpieczne było dojechanie na najbliższą stację benzynową. Sama wymiana opon może być wykonywana samodzielnie bądź w przeznaczonych do tego miejscach. Zmiana opon nie jest raczej niczym skomplikowanym ale nie każdy ma na to czas czy też siłę. W ośrodkach specjalizujących się w tym temacie zajmuje to kilka godzin, po czym auto jest gotowe do odbioru. Jest to zatem opcja idealna dla osób zapracowanych.

Uporządkowana przestrzeń – jak ją zagospodarować?

Osoby, które znalazły idealne miejsce na swoje opony takie jak stojak czy uchwyty będą mogły cieszyć się zwiększoną ilością miejsca. W garażu czy tez warsztacie zacznie panować oczekiwany porządek, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej będzie można dostać się do potrzebnych rzeczy. Zwolnione miejsce niektórzy będą chcieli wykorzystać w inny sposób. Wszystko to zależy od tego czy dana przestrzeń na to pozwala. Nie zawsze jest to atrakcyjne, ponieważ znów można doprowadzić do nieładu. Najlepszą opcją w takich sytuacjach jest zdecydowanie się na mebel do przechowywania narzędzi służących do naprawy auta czy także wymiany opon. Mogą to być różnego rodzaju szafy o dużej ilości półek bądź regały. Jeśli wszystko tak jak opony będzie miało swoje miejsce nie będzie mowy o bałaganie. Podczas wyboru czy to stojaków czy innych elementów wyposażenia najważniejsze jest to, aby kierować się ich wykonaniem. Najlepsze są warianty stalowe, ponieważ są one najbardziej odporne na zużywanie czy też zniszczenia. Nie pojawia się na nich korozja, która odbiera estetyczny wygląd. Oczywiście dużą rolę odgrywa także wygląd, chociaż w przypadku pomieszczeń tego typu większość osób będzie decydowała się raczej na wyposażenie o surowym bądź klasycznym wyglądzie.

Oferta: osłony na balkonmaty na balkonmaskownice na balkonosłony na taras, osłony na balustradę

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Montaż osłon zewnętrznych w bloku - przepisy
Jak i czym osłonić balkon? Nowoczesne osłony balkonowe
Kiedy i dlaczego warto zamontować osłony na balkon?
Jak pomysłowo urządzić balkon na lato?
Jaka moskitiera będzie najlepsza do domu?
Czy moskitiery trzeba ściągać na jesień i zimę?
Rattan czy technorattan - czym się różnią
Najlepsze kwiaty na balkon. Jakie rośliny sprawdzą się na balkonie?
Jak oświetlić balkon – pomysły i inspiracje
Jak zaaranżować mały balkon w bloku - pomysły i inspiracje